Graficul secţiilor sportive
Discutat și aprobat la ședința Ședința Administrativă din 16 septembrie 2021
proces-verbal nr.____
Directorul IPLT Gaudeamus
Gangan Zinaida
Coordonat
Directorul adjunct pentru educație
Cîrnaț Maria
ORARUL
desfășurării activității
secțiilor sportive
Instituția Publică Liceul Teoretic „Gaudeamus”
anul de studii 2021-2022
Nr. |
Denumirea cercului |
Numele, prenumele coordonatorului |
Nr. de ore |
Locul desfășurării |
Zilele săptămânii |
|||||
Luni |
Marți |
Miercuri |
Joi |
Vineri |
Sâmbătă |
|||||
1. |
Volei (cl.VIII-IX) mixt |
Muntean Savelii |
4 ore |
Sala nr.2 |
15.30-17.00 |
|
15.30-17.00 |
|
|
|
2. |
Volei (cl.V-VI) |
Muntean Savelii
|
4 ore |
Sala nr.2 |
14.00-15.30 |
|
14.00-15.30 |
|
|
|
3. |
Baschet (cl.V-IX) băieți |
Cojevnicov Alexandru |
4 ore |
Sala nr.1 |
14.30-16.00 |
|
14.30-16.00 |
|
|
|
4. |
Volei mixt liceu |
Șendrea Marina |
4 ore |
Sala nr. 1 |
|
15.00-16.30 |
|
16.00-17.30 |
|
|
5. |
Fotbal (cl.V-VI) mixt |
Cojevnicov Artiom |
4 ore |
Teren sport |
|
|
|
14.00-15.30 |
14.00-15.30 |
|
6. |
Volei (cl.V-VI) |
Cojoca Valeriu
|
4 ore |
Sala nr.2 |
14.00-15.30 |
|
|
14.00-15.30 |
|
|
7. |
Volei (cl.V-VI) |
Cojoca Valeriu
|
4 ore |
Sala nr.2 |
15.30-17.00 |
|
|
15.30-17.00 |
16.30-18.00 |
|
Energetic, Creative and Original with STEM!
29 ianuarie a fost o zi productivă
Reuniuni online la două proiecte eTwinning: Energetic, Creative and Original with STEM! și S.O.S! Save the Blue Planet!
Schimb de păreri, discuții referitoare la sarcinile abordate în proiecte.
Elevii au aplicat cunoștințele dobândite jucându-se joc online.
Dispoziție bună, experiență plăcută
Mulțumim tuturor participanților pentru colaborare și implicare activă!
1. Gaudeamus High-School, Republic of Moldova
Scoala Gimnaziala Waldorf, România
Marhanets educational complex № 10, Ucraina
Liceul Teoretic Mesterul Manole s. Salcuta, Causeni, Moldova
2. Gaudeamus High-Shool, Republic of Moldova
Scoala Gimnaziala Waldorf, România
50. Yıl Ortaokulu, Salihli, TURCIA
Scoala Gimnaziala Nr.1, Moisei, România
Cherkasy Collegium "Berehynia", Ucraina
Srednja ekonomska šola Maribor, Slovenia
Liceul Teoretic Mihail Kogalniceanu, România
Cupa Liceelor
La 26 ianuarie 2020 în incinta Liceului Teoretic „Onisifor Ghibu” a fost organizată a 10-a ediție a concursului intelectual „Cupa Liceelor” . La acest eveniment a fost prezent, în premieră, și Liceul „Gaudeamus” cu 3 echipe. Ne-am clasat pe locul 5 . În componența echipelor au fost:
I) Chiriac Gheorghe
Tataru Sergiu
Golovatic Eugen
Arsene Ion
Prodan Rodica
Rudenco Daria
II) Negru Luminița
Ianițchi Valeria
Plămădeală Nicolae
III) Valeria Josan
Livia Melnic
Nastea Postica
Daniela Balutel
Bianca Negru
Valeria Eremia
Toți am acumulat experiența ca la următoarea ediție a Cupei Liceelor rezultate să fie mai bune!
Profesorul învață mereu
După 6 ore la catedră, profesorii din liceu, au trecut în bănci si au studiat instrumentele web. Doamna Daniela Muncă-Afteni a venit la noi la liceu și cu multă răbdare a lucrat cu 20 de profesori și ne-a ajutat să însușim lucruri interesante și utile pentru procesul de instruire în continuare. Vă mulțumim, doamna Daniela!
Mulțumim pentru susținere AO Gaudeamus.