August 2022
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Catedra educaţie fizică şi arte

CM Educație fizică și arte

Nr.

Numele, prenumele

Grad didactic conferire/

confirmare

Nr.ore

Clasele de predare

 

  1. 1.      

Muntean S

Doi

24,0

7,8,9

 

  1. 2.      

Şendrea M.

Superior

30,0

9,10,11,12

 

  1. 3.      

Cojevnocov Al.

Doi

26,0

5,6

 

  1. 4.      

Cojevnocov Ar.

Fără grad

27,0

5,6

 

  1. 5.      

Repalov T.

Întâi

6,0

7

 

  1. 6.      

Pavel Carolina

Doi

24,0

5,6,7,8,9

 

  1. 7.      

Pascal I.

Superior

28,0

5,6,7,8,9

 

  1. 8.

Grosu V

Doi

25,0

5,6,7,8,9

 

  1. 9.

Holban D.

superior

29

5,6,7,8,9

 

 

Catedra istorie - geografie

CM Istorie și geografie

Nr.

Numele, prenumele

Grad didactic conferire/

confirmare

Nr.ore

Clasele de predare

 

1

Andoni V.

superior

18,0

5,9,10,12

 

2

Cazacliu Gh.

Întâi

26,0

5,7,11

 

3

Ciurea Larisa

Doi

22,0

6,7

 

4

Țucanov D.

Doi

22,0

5,7,8

 

5

Ciutac E.

Superior

25,5

8,10

 

6

Cotruța M.

Întâi

27,5

5,9,11

 

7

Zavtur Sergiu

Fără grad

6,0

10,11,12

 

8

Botezatu T.

doi

4,0

5,7

 

9

Caisim T.

Întâi

25

5,6,9,10,11,12

 

10

Motruc A.

doi

29

5,7,8,10,11,12

 

 

Limbă și comunicare

Limbă și comunicare

Nr.

Numele, prenumele

Grad didactic conferire/

confirmare

Nr.ore

Clasele de predare concret

1

Ponomari T.

Superior, 2015

9,0

12

2

Eni T.

Întîi, 2019

31,0

10,11,6

3

Chitorog A-M.

Fără grad

12,0

5

4

Cîrnaț L.

Întâi, 2018

29,0

7,8,10,11

5

Busuioc A.

Doi , 2018

31,0

6,9

6

Covalova N.

Doi, 2018

30,5

5,7,9

7

Orehovschi L.

Suerior, 2021

27,0

6,8,12

8

Paraschivoi L.

Întâi, 2017

20,5

5

9

Popa Zinaida

Superior, 2019

15,0

8,11,12

10.

Sîrbu E.

Fără grad

26,0

6,11

 

 

 

 

 

Catedra ştiinţe

CM Științe

Nr.

Numele, prenumele

Grad didactic conferire/

confirmare

Nr.ore

Clasele de predare

 

1

Tomnatic L.

Superior

6,0

11,12

 

2

Olari V. Chimia

Întâi

19,0

10

 

3

Mîndru A.chimia

Întâi

7,5

7

 

4

Donţu (Chimia)

Întâi

21,5

5,6,7,8,10

 

3

Mândru A.Biol.

Întâi

11,0

7,10

 

5

Petrachi I.

Superior

24,5

5,7,9

 

6

Noroc V.

Întâi

23,0

6,8,9

 

4

Donţu (Biologia)

Întâi

3,5

5,8

 

2

Olari V.Fiz

Întâi

8,0

6

 

7

Chiriac S.

superior

11,0

10,11

 

8

Zavtur Lud.

Întâi

24,0

9

 

9

Mura Șt.

Întâi

27,0

6,7,8,9

 

 

Comisia metodică a diriginţilor

 Organizarea şi desfăşurarea săptămânilor/decadelorlor comisiilor metodice

 

Nr

Disciplina

Data desfășurării

Responsabil

Acțiuni posibile (seminare, lecții demonstrative, concursuri, video,postere, PPT etc  )

Forma desfășurării

(off line/on line)

  1.  

Științe exacte

15-19.11.2021

Membrii CM

concursuri, postere, victorine

Offline sau online

  1.  

Arte/Sport

04.05-13.05.22

Membrii CM

Expoziții de lucrări ale copiilor;

competiții, recital de piese muzicale...

Online sau offline

  1.  

Științe socio- umanistice

20.03.2021- 30.03.21

Membrii CM

-        Competiție; Prezentare de postere;

-        Lecții demonstrative;

Online/ offline

  1.  

Limba și comunicare

17-25.01.2022

Membrii CM

Activități de grup/clase cu tematică specială

online /offline

  1.  

Științe

01-15.04.2022

Membrii CM

Acțiuni posibile (concursuri, video,  postere, PPT etc)

online/offline

  1.  

Limbi străine

22-26.11.2021

Membrii CM

concursuri, prezentări de postere, ore publice, video etc.

online/offline

  1.  

Consiliere și dezvoltare personală

25-30.05.2022

Diriginții

Colaborare cu persoane resurăs, activități interesante pentru elevi

offline